69307-016LF
DigiKey Part Number
609-2756-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
69307-016LF
Description
CONN RCPT HSG 16POS 2.00MM
Customer Reference
Detailed Description
16 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
69307-016LF Models
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.079" (2.00mm)