65240-014LF
65240-014LF
65240-014LF
DigiKey Part Number
609-1274-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
65240-014LF
Description
CONN RCPT HSG 14POS 2.54MM
Detailed Description
14 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Blue 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
65240-014LF Models
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Pitch
0.100" (2.54mm)