10127816-16LF | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 10127816-16LF-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 10127816-16LF |
Description | CONN PLUG HSG 16POS 4.20MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 16 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.165" (4.20mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 10127816-16LF Models |
Category | Row Spacing 0.165" (4.20mm) |
Number of Positions | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Pitch 0.165" (4.20mm) | Note Contacts Sold Separately |