Image for 10035388-122LF is not available
10035388-122LF
DigiKey Part Number
609-10035388-122LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10035388-122LF
Description
CONN EDGE DUAL FML 56POS 0.100
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
56 (26 Loaded) Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm) Black
EDA/CAD Models
10035388-122LF Models
Number of Positions
56 (26 Loaded)
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Operating Temperature
-5°C ~ 105°C
Pitch
0.100" (2.54mm)