10035388-106LF
10035388-106LF
10035388-106LF
DigiKey Part Number
10035388-106LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10035388-106LF
Description
CONN EDGE DUAL FML 50POS 0.100
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 (Power) Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm) Black
EDA/CAD Models
10035388-106LF Models
Number of Positions
50 (Power)
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Operating Temperature
-5°C ~ 105°C
Pitch
0.100" (2.54mm)