10018783-10003TLF
10018783-10003TLF
10018783-10003TLF
DigiKey Part Number
609-1963-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10018783-10003TLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
164 Position Female Connector PCI Express™ Gold 0.039" (1.00mm) Black
EDA/CAD Models
10018783-10003TLF Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Number of Positions
164
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Pitch
0.039" (1.00mm)