L77HDAH26SVF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 519
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
L77HDAH26SVF
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDAH26SVF
DigiKey Part Number
L77HDAH26SVF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDAH26SVF
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26POS PNL MNT
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77HDAH26SVF Models
Category
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Contact Material
Phosphor Bronze
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C