L77DFC37S1APN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
NorComp Inc.
NorComp Inc.
Image for L77DFC37S1APN is not available
L77DFC37S1APN
DigiKey Part Number
L77DFC37S1APN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DFC37S1APN
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Copper Alloy
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C