L77DFBG25SOL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 362
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 488
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 192
In Stock: 732
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 428
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
In Stock: 0
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 832
Amphenol CS (FCI)
Image for L77DFBG25SOL2 is not available
L77DFBG25SOL2
DigiKey Part Number
L77DFBG25SOL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DFBG25SOL2
Description
CONN D-SUB RCPT 25P PNL MNT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C