L77DBH25SOL2RM8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 428
Datasheet
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 832
Datasheet
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Image for L77DBH25SOL2RM8 is not available
L77DBH25SOL2RM8
DigiKey Part Number
L77DBH25SOL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DBH25SOL2RM8
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C