L77DB25SF179A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 48
Datasheet
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77DB25SF179A
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77DB25SF179A
DigiKey Part Number
L77DB25SF179A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DB25SF179A
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT WW
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
L77DB25SF179A Models
Category
Termination
Wire Wrap
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Contact Form
Machined
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C