L77DB25S_View2
L77DB25S
L77DB25S
L77DB25S
DigiKey Part Number
L77DB25S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DB25S
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS SOLDER CUP
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L77DB25S Models
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Contact Form
Machined
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C