L777HDA26PD1CH4F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 0
Datasheet
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
L777HDA26PD1CH4F
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L777HDA26PD1CH4F
DigiKey Part Number
L777HDA26PD1CH4F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777HDA26PD1CH4F
Description
CONN D-SUB HD PLG 26POS R/A SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L777HDA26PD1CH4F Models
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Features
Board Lock, Grounding Indents, Grounding Tabs
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Brass
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C