L717TWC17W5PCSY | |
|---|---|
DigiKey Part Number | L717TWC17W5PCSY-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | L717TWC17W5PCSY |
Description | CONN D-SUB PLG 17POS PNL MT SLDR |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 17 (12 + 5 Coax) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector |
Series | Contact Finish Gold |
Packaging Tray | Contact Finish Thickness 16.0µin (0.41µm) |
Part Status Active | Current Rating (Amps) 0.5A, 7.5A |
Connector Style | Features Grounding Indents, Shielded |
Connector Type Plug, Male Pins | Voltage Rating 150V, 300V |
Number of Positions | Color Black |
Number of Rows 2 | Contact Form Machined |
Mounting Type | Dielectric Material Thermoplastic |
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 17W5 | Contact Material Brass |
Contact Type Coax and Signal | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |