L717SDCH37PC309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 2 015
Datasheet
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717SDCH37PC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717SDCH37PC309
DigiKey Part Number
L717SDCH37PC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDCH37PC309
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS SOLDER CUP
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
L717SDCH37PC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
4 (DC, C)
Wire Gauge
20 AWG
Brass
Flange Feature
Cable Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C