L717SDCG37POL2RM5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
TE Connectivity AMP Connectors
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 849
Assmann WSW Components
In Stock: 949
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 186
Amphenol CS (FCI)
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717SDCG37POL2RM5
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717SDCG37POL2RM5
DigiKey Part Number
L717SDCG37POL2RM5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDCG37POL2RM5
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717SDCG37POL2RM5 Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock, Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C