L717SDC37PVFM
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717SDC37PVFM
DigiKey Part Number
L717SDC37PVFM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDC37PVFM
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS SOLDER CUP
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L717SDC37PVFM Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
4 (DC, C)
Wire Gauge
20 AWG
Brass
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C