L717SDC37PVFC309
L717SDC37PVFC309
L717SDC37PVFC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717SDC37PVFC309
DigiKey Part Number
L717SDC37PVFC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDC37PVFC309
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS SOLDER CUP
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L717SDC37PVFC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
4 (DC, C)
Wire Gauge
20 AWG
Brass
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C