L717HDCH62PC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDCH62PC309
DigiKey Part Number
L717HDCH62PC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDCH62PC309
Description
CONN D-SUB HD PLG 62POS SLDR CUP
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L717HDCH62PC309 Models
Category
Termination
Solder Cup
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C