L717HDBG44PC309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 91
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 27
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 0
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
L717HDBG44PC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDBG44PC309
DigiKey Part Number
L717HDBG44PC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDBG44PC309
Description
CONN D-SUB HD PLG 44POS SLDR CUP
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717HDBG44PC309 Models
Category
Termination
Solder Cup
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C