L17DAFRCA15S
L17DAFRCA15S
L17DAFRCA15S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L17DAFRCA15S
DigiKey Part Number
L17DAFRCA15S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L17DAFRCA15S
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS IDC
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L17DAFRCA15S Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Feed Through, Strain Relief
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C