L177SDAG15SOL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 3 051
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 432
Datasheet
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L177SDAG15SOL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177SDAG15SOL2
DigiKey Part Number
L177SDAG15SOL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177SDAG15SOL2
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L177SDAG15SOL2 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C