LD15S33E4GV00LF
DigiKey Part Number
LD15S33E4GV00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD15S33E4GV00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
LD15S33E4GV00LF Models
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Connector Style
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Voltage Rating
250V
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C