LD15S24A4GV00LF
DigiKey Part Number
609-5195-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD15S24A4GV00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
LD15S24A4GV00LF Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Voltage Rating
250V
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C