Image for D37P91C6PI9CLF is not available
D37P91C6PI9CLF
DigiKey Part Number
D37P91C6PI9CLF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D37P91C6PI9CLF
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS VERT PRESS
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C