D37P24A6PX00LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 33
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Assmann WSW Components
In Stock: 951
Amphenol CS (Commercial Products)
In Stock: 3
In Stock: 104
Image for D37P24A6PX00LF is not available
D37P24A6PX00LF
DigiKey Part Number
D37P24A6PX00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D37P24A6PX00LF
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS VERT SLDR
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C