D25S13A4PX00LF is available for purchase but is not normally stocked.
Image for D25S13A4PX00LF is not available
D25S13A4PX00LF
DigiKey Part Number
D25S13A4PX00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D25S13A4PX00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Series
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.409" (10.40mm)
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Dielectric Material
Thermoplastic
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C