D15S33E6GV09LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (Commercial Products)
In Stock: 0
Datasheet
Similar
ITT Cannon, LLC
In Stock: 96
Datasheet
Image for D15S33E6GV09LF is not available
D15S33E6GV09LF
DigiKey Part Number
D15S33E6GV09LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D15S33E6GV09LF
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A
Connector Style
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Voltage Rating
300V
Dielectric Material
Thermoplastic
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C