D15S13A4PX00LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Amphenol CS (Commercial Products)
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
D15S13A4PX00LF
DigiKey Part Number
D15S13A4PX00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D15S13A4PX00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
D15S13A4PX00LF Models
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Backset Spacing
0.409" (10.40mm)
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Dielectric Material
Thermoplastic
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C