65846-010LF
65846-010LF
65846-010LF
DigiKey Part Number
609-3532-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
65846-010LF
Description
CONN RCPT HSG 10POS 2.54MM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.100" (2.54mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
65846-010LF Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Fastening Type
Push-Pull
Part Status
Active
Color
Black
Connector Type
Features
Polarizing Key
Contact Type
Female Socket
Insulation Material
Polyphenylene, Modified
Number of Positions
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.100" (2.54mm)