52601-S30-4LF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Molex
In Stock: 1 005
Datasheet
Connector Header Through Hole 30 position 0.100" (2.54mm)
52601-S30-4LF
DigiKey Part Number
609-3475-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
52601-S30-4LF
Description
CONN HEADER VERT 30POS 2.54MM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
52601-S30-4LF Models
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Series
Contact Length - Post
0.120" (3.05mm)
Packaging
Tray
Insulation Height
0.365" (9.27mm)