52601-G14-4LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
3M
In Stock: 0
Datasheet
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 650
3M
Connector Header Through Hole 14 position 0.100" (2.54mm)
52601-G14-4LF
DigiKey Part Number
52601-G14-4LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
52601-G14-4LF
Description
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
52601-G14-4LF Models
Category
Fastening Type
Push-Pull
Mfr
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Series
Contact Length - Post
0.120" (3.05mm)
Packaging
Tray
Insulation Height
0.365" (9.27mm)