20021321-00022T4LF
20021321-00022T4LF
20021321-00022T4LF
DigiKey Part Number
609-3773-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20021321-00022T4LF
Description
CONN RCPT 22POS 0.05 GOLD SMD
Detailed Description
22 Position Receptacle Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
20021321-00022T4LF Models
Insulation Height
0.177" (4.50mm)
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
2
Contact Material
Phosphor Bronze
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)