20021321-00010T1LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Sullins Connector Solutions
In Stock: 10 696
Datasheet
10 Position Receptacle Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold
20021321-00010T1LF
DigiKey Part Number
20021321-00010T1LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20021321-00010T1LF
Description
CONN RCPT 10POS 0.05 GOLD SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
20021321-00010T1LF Models
Contact Finish Thickness - Mating
Flash
Packaging
Tube
Insulation Height
0.177" (4.50mm)
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
2
Contact Material
Phosphor Bronze
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)