10127717-24LF | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 609-4830-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 10127717-24LF |
Description | CONN PLUG HSG 24POS 3.00MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 24 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.118" (3.00mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 10127717-24LF Models |
Category | Row Spacing 0.118" (3.00mm) |
Mfr | Mounting Type Free Hanging (In-Line) |
Series | Contact Termination Crimp |
Packaging Bag | Fastening Type Locking Ramp |
Part Status Active | Color Black |
Connector Type | Features Glow Wire Compliant |
Contact Type Male Pin | Insulation Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
Number of Positions | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Pitch 0.118" (3.00mm) | Note Contacts Sold Separately |