10087120-064LF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 0
Datasheet
Image for 10087120-064LF is not available
10087120-064LF
DigiKey Part Number
10087120-064LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10087120-064LF
Description
CONN HEADER R/A 64POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 64 position 0.100" (2.54mm)
Category
Fastening Type
Push-Pull
Mfr
Contact Length - Mating
0.228" (5.80mm)
Series
Contact Length - Post
0.114" (2.90mm)
Packaging
Tube
Insulation Height
0.339" (8.61mm)