10042626-307GLF | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 10042626-307GLF-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 10042626-307GLF |
Description | CONN RCPT 7POS 0.1 GOLD PCB R/A |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 7 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold |
Datasheet | Datasheet |
Category | Fastening Type Push-Pull |
Mfr | Contact Finish - Mating |
Series | Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm) |
Packaging Tube | Insulation Color Black |
Part Status Active | Insulation Height 0.098" (2.50mm) |
Connector Type | Contact Length - Post 0.110" (2.79mm) |