10033854-052FSLF
DigiKey Part Number
609-1008-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10033854-052FSLF
Description
CONN SKT SODIMM 200POS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 Position SODIMM DDR2 SDRAM Socket Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
10033854-052FSLF Models
Category
Insertion Angle
30° Angle
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Features
Board Guide, Latches
Packaging
Tray
Mounting Feature
Reverse
Part Status
Active
Card Thickness
0.039" (1.00mm)
Connector Style
SODIMM
Height
0.205" (5.20mm)