L77TSBH25SOL2RM8C309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 66
Datasheet
NorComp Inc.
In Stock: 362
NorComp Inc.
In Stock: 488
In Stock: 0
In Stock: 192
In Stock: 732
In Stock: 428
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
In Stock: 832
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77TSBH25SOL2RM8C309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77TSBH25SOL2RM8C309
DigiKey Part Number
L77TSBH25SOL2RM8C309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77TSBH25SOL2RM8C309
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77TSBH25SOL2RM8C309 Models
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
600V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C