L77SDA15SA4CH4RC309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 376
Datasheet
NorComp Inc.
In Stock: 5 912
Assmann WSW Components
Assmann WSW Components
In Stock: 638
Amphenol CS (FCI)
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77SDA15SA4CH4RC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDA15SA4CH4RC309
DigiKey Part Number
L77SDA15SA4CH4RC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDA15SA4CH4RC309
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77SDA15SA4CH4RC309 Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Mfr
Contact Finish
Gold
Series
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Packaging
Tray
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Number of Rows
2
Color
Black
Mounting Type
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Contact Type
Signal
Contact Material
Phosphor Bronze
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Termination
Solder
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (7)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
09642137802HARTING01195-2397-NDkr 33,45620Similar
182-015-213R171NorComp Inc.376182-915FE-NDkr 24,91000Similar
182-015-213R531NorComp Inc.5 912182-15FE-NDkr 25,64000Similar
A-DF 15 A/KG-FAssmann WSW Components0A-DF15A/KG-F-NDkr 18,93564Similar
A-DF 15 A/KG-T2SAssmann WSW Components638AE10929-NDkr 12,04000Similar