L77DFBH25S | |
|---|---|
DigiKey Part Number | L77DFBH25S-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | L77DFBH25S |
Description | CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector |
Datasheet | Datasheet |
Category | Termination Solder Cup |
Mfr | Shell Material, Finish Steel, Tin Plated |
Series | Contact Finish Gold |
Packaging Bag | Contact Finish Thickness 20.0µin (0.51µm) |
Part Status Active | Material Flammability Rating UL94 V-0 |
Connector Style | Current Rating (Amps) 7.5A |
Connector Type Receptacle, Female Sockets | Voltage Rating 300V |
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) | Contact Material Copper Alloy |
Contact Type Signal | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |