L77DA15S1AUN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
NorComp Inc.
NorComp Inc.
In Stock: 139
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77DA15S1AUN
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77DA15S1AUN
DigiKey Part Number
L77DA15S1AUN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DA15S1AUN
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77DA15S1AUN Models
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C