L777HDAH26POL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 2 045
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 1 952
Datasheet
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
L777HDAH26POL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L777HDAH26POL2
DigiKey Part Number
L777HDAH26POL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777HDAH26POL2
Description
CONN D-SUB HD PLUG 26P VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L777HDAH26POL2 Models
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
250V
Number of Rows
3
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C