Image for L717TWC17W5PCSY is not available
L717TWC17W5PCSY
DigiKey Part Number
L717TWC17W5PCSY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717TWC17W5PCSY
Description
CONN D-SUB PLG 17POS PNL MT SLDR
Detailed Description
17 (12 + 5 Coax) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
0.5A, 7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents, Shielded
Voltage Rating
150V, 300V
Number of Positions
Color
Black
Contact Form
Machined
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 17W5
Contact Material
Brass
Contact Type
Coax and Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C