L717TSAG15POL2RM8C309 is available for purchase but is not normally stocked.
NorComp Inc.
In Stock: 444
In Stock: 725
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717TSAG15POL2RM8C309
DigiKey Part Number
L717TSAG15POL2RM8C309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717TSAG15POL2RM8C309
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A
Features
Board Lock, Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
600V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C