L17DCFRB37P is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 226
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L17DCFRB37P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L17DCFRB37P
DigiKey Part Number
L17DCFRB37P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L17DCFRB37P
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS IDC
Detailed Description
EDA/CAD Models
L17DCFRB37P Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C