L177SDBH25SOL2RM5G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 89
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 34
Datasheet
In Stock: 80
In Stock: 0
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
TE Connectivity AMP Connectors
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L177SDBH25SOL2RM5G
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177SDBH25SOL2RM5G
DigiKey Part Number
L177SDBH25SOL2RM5G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177SDBH25SOL2RM5G
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L177SDBH25SOL2RM5G Models
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C