L177HDBG44SOL2RM5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 1 536
Datasheet
NorComp Inc.
In Stock: 180
44 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
L177HDBG44SOL2RM5
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177HDBG44SOL2RM5
DigiKey Part Number
L177HDBG44SOL2RM5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177HDBG44SOL2RM5
Description
CONN D-SUB HD RCPT 44P VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L177HDBG44SOL2RM5 Models
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) High Density
Contact Material
Brass
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C