L177DFDG50SAJ4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Image for L177DFDG50SAJ4 is not available
L177DFDG50SAJ4
DigiKey Part Number
L177DFDG50SAJ4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177DFDG50SAJ4
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS R/A SOLDER
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.319" (8.10mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Copper Alloy
Flange Feature
Board Side (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C