L177DFB25S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177DFB25S
DigiKey Part Number
L177DFB25S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177DFB25S
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L177DFB25S Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Copper Alloy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C